Ehliyet alacaklar dikkat Yeni dönem başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı’nda (MTSS) devrim gibi karara imza attı. Önceki yazılı sınav uygulamasında bir kursiyerin sınav için en az 2 ay beklemek zorunda kaldığını kaydeden yetkililer, e-sınav sistemi ile artık kursiyerlerin bu süreyi beklemek zorunda kalmayacağını ifade ettiler.
Milli Eğitim Bakanlığının Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavının (MTSS) elektronik ortamda yapılmasına ilişkin proje İlimizde de gerçekleşti. Elektronik ortamda yapılan sınavın sonuçları hemen sınav bitiminde kursiyerlere veriliyor.

2 AY BEKLEME DÖNEMİ SONA ERDİ

Nevşehir ilinde e-sınav sistemi ile haftada 20 oturum yapılacak, böylelikle haftada 400 kursiyer bu sınava girebilecek. Sınav Cumartesi ve Pazar günleri de dahil haftanın her günü yapılacak. Önceki  klasik yazılı sınav uygulamasında sürücü belgesi alacak bir kursiyer yazılı sınav için en az 2 ay beklemek zorunda kalıyordu. e-sınav sistemi ile artık kursiyerler bu süreyi beklemek zorunda kalmayacak.

15 GÜNDE BİR e SINAVA BAŞVURU

Sınav sonuçları sınavın hemen bitiminde salon çıkışında  kursiyere veriliyor. Sınavı geçemeyen kursiyerin 15 gün sonra tekrar sınava başvurabileceğini vurgulayan yetkililer, uygulamanın kursiyerlere hayırlı olması dileklerinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir